Vishay/Dale RLR05C30R9FSRSL
RLR05C30R9FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C30R9FSRSL
Brief Description
RES 30.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C30R9FSRSL.pdf
Availability of RLR05C30R9FSRSL
QUANTITY
RLR05C30R9FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C30R9FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C30R9FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C30R9FSRSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C30R9FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C30R9FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C30R9FSRSL
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 85.68MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
UHM PRESS-FIT SOCKET datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 17W 24V datasheet.pdf
RES SMD 4.87M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
48V THERMOELECTRIC MOD 200W datasheet.pdf