Vishay/Dale RLR05C3301GPBSL
RLR05C3301GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3301GPBSL
Brief Description
RES 3.3K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3301GPBSL.pdf
Availability of RLR05C3301GPBSL
QUANTITY
RLR05C3301GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3301GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3301GPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3301GPBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3301GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3301GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C3301GPBSL
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.625V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
LED CBI 3MM GREEN DIFF RA .200 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 5CH 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONDUIT Y-SPLITTER APD 19WAY datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 2.7V +/-12V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 34POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN HDR 120POS 0.5MM SMD datasheet.pdf