Vishay/Dale RLR05C3302GMRSL
RLR05C3302GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3302GMRSL
Brief Description
RES 33K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3302GMRSL.pdf
Availability of RLR05C3302GMRSL
QUANTITY
RLR05C3302GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3302GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3302GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3302GMRSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3302GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3302GMRSL Details Description
Related parts for RLR05C3302GMRSL
SPRING FOR BATTERY PACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
IC REGISTERING CLK DRIVER 176BGA datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 15M datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & FINISH SHEET 3-2/3X9" T datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 411MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .6MM (2PCS) datasheet.pdf