Vishay/Dale RLR05C3403FPRSL
RLR05C3403FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3403FPRSL
Brief Description
RES 340K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3403FPRSL.pdf
Availability of RLR05C3403FPRSL
QUANTITY
RLR05C3403FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3403FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3403FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3403FPRSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3403FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3403FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C3403FPRSL
OSC XO 12.288MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC ON/OFF LOGIC 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
A5E INDEX POSITION DRIVE SINGLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf