Vishay/Dale RLR05C3573FPB14
RLR05C3573FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3573FPB14
Brief Description
RES 357K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3573FPB14.pdf
Availability of RLR05C3573FPB14
QUANTITY
RLR05C3573FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3573FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3573FPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3573FPB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3573FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3573FPB14 Details Description
Related parts for RLR05C3573FPB14
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
HN.D-C-STI.AU.0,5 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL BLANK/BLANK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES 1.23K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 24A 5.23 MOHM datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR TAS5414 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf