Vishay/Dale RLR05C3832FPRSL
RLR05C3832FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3832FPRSL
Brief Description
RES 38.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3832FPRSL.pdf
Availability of RLR05C3832FPRSL
QUANTITY
RLR05C3832FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3832FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3832FPRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3832FPRSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3832FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3832FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C3832FPRSL
IC DIGITAL POT 10K 64TP 16SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 900MW datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X0.3MM datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 14' OPEN END datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16DIP datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR LN 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf