Vishay/Dale RLR05C3900GSB14
RLR05C3900GSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3900GSB14
Brief Description
RES 390 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3900GSB14.pdf
Availability of RLR05C3900GSB14
QUANTITY
RLR05C3900GSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3900GSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3900GSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3900GSB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3900GSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3900GSB14 Details Description
Related parts for RLR05C3900GSB14
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 48VOUT 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
A4 MH 5KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
NOSE datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 9V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf