Vishay/Dale RLR05C3902GSRSL
RLR05C3902GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3902GSRSL
Brief Description
RES 39K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3902GSRSL.pdf
Availability of RLR05C3902GSRSL
QUANTITY
RLR05C3902GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3902GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3902GSRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3902GSRSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3902GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3902GSRSL Details Description
Related parts for RLR05C3902GSRSL
CABLE D-SUB - HFM09H/AE09M/X datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 96MM datasheet.pdf
CONN RP-BNC JACK STR CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
SUBPANEL FOR JB121206HC ENCLOSUR datasheet.pdf
MKP 0.33UF 5% 2000VDC DRAWING T8 datasheet.pdf
FUSE 200A 1000V 00TN/80 AR datasheet.pdf