Vishay/Dale RLR05C3921FSBSL
RLR05C3921FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3921FSBSL
Brief Description
RES 3.92K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3921FSBSL.pdf
Availability of RLR05C3921FSBSL
QUANTITY
RLR05C3921FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3921FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3921FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3921FSBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3921FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3921FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C3921FSBSL
CONN HEADER 50POS 3.5MM SMT .5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5.7V 75MA SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR 16.6MHZ 8-USOP datasheet.pdf
TUBE FIBR PROTECTN ARMOR FLEX 1M datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 8051 64K FLASH 44PQFP datasheet.pdf
RES SMD 7.77K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 10TDFN datasheet.pdf