Vishay/Dale RLR05C4120FRRSL
RLR05C4120FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4120FRRSL
Brief Description
RES 412 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4120FRRSL.pdf
Availability of RLR05C4120FRRSL
QUANTITY
RLR05C4120FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4120FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4120FRRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4120FRRSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4120FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4120FRRSL Details Description
Related parts for RLR05C4120FRRSL
BATTERY PK 3.6V 5000 MAH NICAD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1507 datasheet.pdf
LED OSTAR COOL WHITE 6000K 8SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 33MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 277MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
350 TB SOC CLO WF RA THR datasheet.pdf
1.25MM M/L 50POS 32AWG 450MM datasheet.pdf