Vishay/Dale RLR05C4121FRRSL
RLR05C4121FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4121FRRSL
Brief Description
RES 4.12K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4121FRRSL.pdf
Availability of RLR05C4121FRRSL
QUANTITY
RLR05C4121FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4121FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4121FRRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4121FRRSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4121FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4121FRRSL Details Description
Related parts for RLR05C4121FRRSL
CONTACT BLOCK 220V ALT SPST datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VIDEO SWIT TRPL SPDT 16TSSOP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 6V datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES 1.07794K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf