Vishay/Dale RLR05C4123FPBSL
RLR05C4123FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4123FPBSL
Brief Description
RES 412K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4123FPBSL.pdf
Availability of RLR05C4123FPBSL
QUANTITY
RLR05C4123FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4123FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4123FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4123FPBSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4123FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4123FPBSL Details Description
Related parts for RLR05C4123FPBSL
SCR DBL HISCR 1200V 140A INTAPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BUFFER DUAL LVPECL 3.3V 8VSSOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 50POS datasheet.pdf