Vishay/Dale RLR05C43R0GSBSL
RLR05C43R0GSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C43R0GSBSL
Brief Description
RES 43 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C43R0GSBSL.pdf
Availability of RLR05C43R0GSBSL
QUANTITY
RLR05C43R0GSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C43R0GSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C43R0GSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C43R0GSBSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C43R0GSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C43R0GSBSL Details Description
Related parts for RLR05C43R0GSBSL
SURGE SUPP THYRISTOR 220V TO-92 datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 5MM RND T/H datasheet.pdf
KIT EVAL SYNAPSE SNAP PORTAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CABLE 7COND 12AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 167MHZ VFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf