Vishay/Dale RLR05C4421FRB14
RLR05C4421FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4421FRB14
Brief Description
RES 4.42K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4421FRB14.pdf
Availability of RLR05C4421FRB14
QUANTITY
RLR05C4421FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4421FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C4421FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4421FRB14
Related LinksRLR05C4, RLR05C4421FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4421FRB14 Details Description
Related parts for RLR05C4421FRB14
DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 300MA 6V datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 12POS ZE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 7PPM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf