Vishay/Dale RLR05C4531FRRSL
RLR05C4531FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4531FRRSL
Brief Description
RES 4.53K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4531FRRSL.pdf
Availability of RLR05C4531FRRSL
QUANTITY
RLR05C4531FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4531FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4531FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4531FRRSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4531FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4531FRRSL Details Description
Related parts for RLR05C4531FRRSL
TVS DIODE 5VWM SSMINI datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 2POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.465" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 33K OHM 5% AXL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% BEAD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 670MA 554 MOHM datasheet.pdf