Vishay/Dale RLR05C4531FSRSL
RLR05C4531FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4531FSRSL
Brief Description
RES 4.53K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4531FSRSL.pdf
Availability of RLR05C4531FSRSL
QUANTITY
RLR05C4531FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4531FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4531FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4531FSRSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4531FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4531FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C4531FSRSL
CONN ADAPT FL PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 2.5A 215 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/ADJ 0.25A 10SON datasheet.pdf
FUSE 200A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1.5W 2615 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256BGA datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.047UF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf