Vishay/Dale RLR05C4643FMRSL
RLR05C4643FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4643FMRSL
Brief Description
RES 464K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4643FMRSL.pdf
Availability of RLR05C4643FMRSL
QUANTITY
RLR05C4643FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4643FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4643FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4643FMRSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4643FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4643FMRSL Details Description
Related parts for RLR05C4643FMRSL
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A 52QFN datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
ULTRAFIT TPA BLK GW 05 CKT datasheet.pdf
CTV 12C 8#20 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
10000UF 6,3V 16X25MM 85C 3500H datasheet.pdf