Vishay/Dale RLR05C47R0GMBSL
RLR05C47R0GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C47R0GMBSL
Brief Description
RES 47 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C47R0GMBSL.pdf
Availability of RLR05C47R0GMBSL
QUANTITY
RLR05C47R0GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C47R0GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C47R0GMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C47R0GMBSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C47R0GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C47R0GMBSL Details Description
Related parts for RLR05C47R0GMBSL
MOSFET N-CH 25V 10A DPAK datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28TSOP datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 130A D2PAK datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-15V 0.2A datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 70POS datasheet.pdf