Vishay/Dale RLR05C4872FMB14
RLR05C4872FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4872FMB14
Brief Description
RES 48.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4872FMB14.pdf
Availability of RLR05C4872FMB14
QUANTITY
RLR05C4872FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4872FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C4872FMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)48.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4872FMB14
Related LinksRLR05C4, RLR05C4872FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4872FMB14 Details Description
Related parts for RLR05C4872FMB14
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
CHASSIS STEEL GRAY 4"L X 8"W datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 65MA 93 OHM SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5614PHD datasheet.pdf
TRIMMER 3K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
68UF 300V 20X55.5 105C AXI datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf