Vishay/Dale RLR05C4R87FRB14
RLR05C4R87FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4R87FRB14
Brief Description
RES 4.87 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4R87FRB14.pdf
Availability of RLR05C4R87FRB14
QUANTITY
RLR05C4R87FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4R87FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C4R87FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4R87FRB14
Related LinksRLR05C4, RLR05C4R87FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4R87FRB14 Details Description
Related parts for RLR05C4R87FRB14
DEKAFIX GW 5 MARKED 84 50/CD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC MPU RESET MON 2.93V SOT-323 datasheet.pdf
DIPLEXER LPF/BPF 2.45/5.4GHZ datasheet.pdf
CBL 16POS 0.5MM JMPR TYPE A 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 12A 250V datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf