Vishay/Dale RLR05C5232FSBSL
RLR05C5232FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C5232FSBSL
Brief Description
RES 52.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C5232FSBSL.pdf
Availability of RLR05C5232FSBSL
QUANTITY
RLR05C5232FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C5232FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C5232FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C5232FSBSL
Related LinksRLR05C5, RLR05C5232FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C5232FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C5232FSBSL
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM AC2W-NC datasheet.pdf
FAN CORD 45DEG 2POS 60" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 55POS PIN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A TO-220FP datasheet.pdf