Vishay/Dale RLR05C6202GMRSL
RLR05C6202GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6202GMRSL
Brief Description
RES 62K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6202GMRSL.pdf
Availability of RLR05C6202GMRSL
QUANTITY
RLR05C6202GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6202GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C6202GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6202GMRSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C6202GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6202GMRSL Details Description
Related parts for RLR05C6202GMRSL
TORX KEY T-HANDLE T60 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO204AC datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 36MM datasheet.pdf
381 TB PLG PLUG 90 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf