Vishay/Dale RLR05C6203GPBSL
RLR05C6203GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6203GPBSL
Brief Description
RES 620K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6203GPBSL.pdf
Availability of RLR05C6203GPBSL
QUANTITY
RLR05C6203GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6203GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C6203GPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6203GPBSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C6203GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6203GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C6203GPBSL
BATT NICAD AA 1.2V 800MAH W/TAB datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 4A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 6.3V 20% 0603 datasheet.pdf
D4NH-8CAS datasheet.pdf
CONN HSG INSERT SHELL PNL THRU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 820 NF 5% 400VDC datasheet.pdf
10UF 35V 6.502X15.164 105C RAD datasheet.pdf