Vishay/Dale RLR05C6341FRRSL
RLR05C6341FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6341FRRSL
Brief Description
RES 6.34K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6341FRRSL.pdf
Availability of RLR05C6341FRRSL
QUANTITY
RLR05C6341FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6341FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C6341FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6341FRRSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C6341FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6341FRRSL Details Description
Related parts for RLR05C6341FRRSL
FIXED IND 2.7UH 30MA 750 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
FLOATING SHEAR datasheet.pdf
CONN SOCKET 9POS 30AWG 12" datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 44POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 560000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf