Vishay/Dale RLR05C6492FSB14
RLR05C6492FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6492FSB14
Brief Description
RES 64.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6492FSB14.pdf
Availability of RLR05C6492FSB14
QUANTITY
RLR05C6492FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6492FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C6492FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6492FSB14
Related LinksRLR05C6, RLR05C6492FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6492FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C6492FSB14
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Solder datasheet.pdf
CONN RECEPT PNL MT 3POS SIZE 0 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS IDC datasheet.pdf
IBUTTON MEMORY 64KBit F5 datasheet.pdf
RES 98.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 20POS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO35 datasheet.pdf