Vishay/Dale RLR05C64R9FRBSL
RLR05C64R9FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C64R9FRBSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C64R9FRBSL.pdf
Availability of RLR05C64R9FRBSL
QUANTITY
RLR05C64R9FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C64R9FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C64R9FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C64R9FRBSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C64R9FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C64R9FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C64R9FRBSL
FIXED IND 56UH 701MA 470 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V EIA/TIA-562 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.42KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED MODULE COLD WHITE, OVAL 24 L datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
SW SPST-NO PIN PLUNGER 30V datasheet.pdf