Vishay/Dale RLR05C64R9FSBSL
RLR05C64R9FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C64R9FSBSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C64R9FSBSL.pdf
Availability of RLR05C64R9FSBSL
QUANTITY
RLR05C64R9FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C64R9FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C64R9FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C64R9FSBSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C64R9FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C64R9FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C64R9FSBSL
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-SSOP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 15POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
XBEE DIGIMESH 865/868 U.FL ANT datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf