Vishay/Dale RLR05C6801GMB14
RLR05C6801GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6801GMB14
Brief Description
RES 6.8K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6801GMB14.pdf
Availability of RLR05C6801GMB14
QUANTITY
RLR05C6801GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6801GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C6801GMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6801GMB14
Related LinksRLR05C6, RLR05C6801GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6801GMB14 Details Description
Related parts for RLR05C6801GMB14
RECEPT WRAPOST .072"DIA .360" datasheet.pdf
IC SW REG CCFL DAC PROG 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
LOCATOR 16 PIN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf