Vishay/Dale RLR05C6R19FPBSL
RLR05C6R19FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6R19FPBSL
Brief Description
RES 6.19 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6R19FPBSL.pdf
Availability of RLR05C6R19FPBSL
QUANTITY
RLR05C6R19FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6R19FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C6R19FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6R19FPBSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C6R19FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6R19FPBSL Details Description
Related parts for RLR05C6R19FPBSL
JUMPER-H1505TR/A2015Y/X 8" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
LEAD TEST MINIHK-RA BANAPLG BLK datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 10A 125V QC PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 40POS R/A 5MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 100W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO204AL datasheet.pdf
GND TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
CAP FILM 6.2UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf