Vishay/Dale RLR05C8200GPB14
RLR05C8200GPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C8200GPB14
Brief Description
RES 820 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C8200GPB14.pdf
Availability of RLR05C8200GPB14
QUANTITY
RLR05C8200GPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C8200GPB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C8200GPB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C8200GPB14
Related LinksRLR05C8, RLR05C8200GPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C8200GPB14 Details Description
Related parts for RLR05C8200GPB14
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23 datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 57.81X22 X 25.5" datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 33MA 45 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 64POS SMD datasheet.pdf