Vishay/Dale RLR05C8201GMB14
RLR05C8201GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C8201GMB14
Brief Description
RES 8.2K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C8201GMB14.pdf
Availability of RLR05C8201GMB14
QUANTITY
RLR05C8201GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C8201GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C8201GMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C8201GMB14
Related LinksRLR05C8, RLR05C8201GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C8201GMB14 Details Description
Related parts for RLR05C8201GMB14
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .187 NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP -48V 8VSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf