Vishay/Dale RLR05C8202GMRSL
RLR05C8202GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C8202GMRSL
Brief Description
RES 82K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C8202GMRSL.pdf
Availability of RLR05C8202GMRSL
QUANTITY
RLR05C8202GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C8202GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C8202GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C8202GMRSL
Related LinksRLR05C8, RLR05C8202GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C8202GMRSL Details Description
Related parts for RLR05C8202GMRSL
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 3.2A 260 MOHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 2KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
P-CLAMP (BOEING SPEC) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 70MA 3.37 OHM SMD datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 16 V datasheet.pdf