Vishay/Dale RLR05C8452FSRSL
RLR05C8452FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C8452FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 84.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C8452FSRSL.pdf
Availability of RLR05C8452FSRSL
QUANTITY
RLR05C8452FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C8452FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C8452FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C8452FSRSL
Related LinksRLR05C8, RLR05C8452FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C8452FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C8452FSRSL
MOSFET N-CH 100V 3A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF FOR MOD JACK datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 700MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 12-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 150MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
TIE 5.9 INCH 40LB NATURAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 4300K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf