Vishay/Dale RLR05C9101GSBSL
RLR05C9101GSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9101GSBSL
Brief Description
RES 9.1K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9101GSBSL.pdf
Availability of RLR05C9101GSBSL
QUANTITY
RLR05C9101GSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9101GSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9101GSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9101GSBSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9101GSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9101GSBSL Details Description
Related parts for RLR05C9101GSBSL
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CABLE USB REPEATER 5M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE PERFORM 3A datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 8.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 20A 3.9 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RT NE datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf