Vishay/Dale RLR05C9102GSRSL
RLR05C9102GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9102GSRSL
Brief Description
RES 91K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9102GSRSL.pdf
Availability of RLR05C9102GSRSL
QUANTITY
RLR05C9102GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9102GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9102GSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9102GSRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9102GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9102GSRSL Details Description
Related parts for RLR05C9102GSRSL
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 26POS DK GRAY datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING SHORT 12-10AWG datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 8.25M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf