Vishay/Dale RLR05C9312FSRSL
RLR05C9312FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9312FSRSL
Brief Description
RES 93.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9312FSRSL.pdf
Availability of RLR05C9312FSRSL
QUANTITY
RLR05C9312FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9312FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9312FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9312FSRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9312FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9312FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C9312FSRSL
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
FUSE 2000A 690V 4BN/65 AR datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
PROTECTIVE COVER FOR HC-COM-K datasheet.pdf
RES 121 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO262 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf