Vishay/Dale RLR05C9532FRBSL
RLR05C9532FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9532FRBSL
Brief Description
RES 95.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9532FRBSL.pdf
Availability of RLR05C9532FRBSL
QUANTITY
RLR05C9532FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9532FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9532FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9532FRBSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9532FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9532FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C9532FRBSL
CONN BLOCK TERM PCB 5.08MM 12POS datasheet.pdf
CONN SIPSTIK VERTICAL 40-POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 24POS datasheet.pdf
PROCESS METER 240MVDC LED PNL MT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 84MA 11.8 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.66A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
IC SBC HIGH SPD CAN 3.3V 32SOIC datasheet.pdf