Vishay/Dale RLR07C1023FSBSL
RLR07C1023FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1023FSBSL
Brief Description
RES 102K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1023FSBSL.pdf
Availability of RLR07C1023FSBSL
QUANTITY
RLR07C1023FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1023FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1023FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1023FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1023FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1023FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1023FSBSL
RES SMD 160 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC DAS 8CH 12BIT T/H LP 20-SOIC datasheet.pdf
RES 21K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TIMER WATCHDOG 8UMAX datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN TRIAX PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf