Vishay/Dale RLR07C1023FSR36
RLR07C1023FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1023FSR36
Brief Description
RES 102K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1023FSR36.pdf
Availability of RLR07C1023FSR36
QUANTITY
RLR07C1023FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1023FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C1023FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1023FSR36
Related LinksRLR07C1, RLR07C1023FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1023FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C1023FSR36
IC GATE AND 1CH 2-INP 5-DSBGA datasheet.pdf
IC MCU 16K FLSH 256B SRAM 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 36POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
13P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
PANEL INNER 69X27" WHITE datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB datasheet.pdf
RES 3.835K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf