Vishay/Dale RLR07C1133FSBSL
RLR07C1133FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1133FSBSL
Brief Description
RES 113K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1133FSBSL.pdf
Availability of RLR07C1133FSBSL
QUANTITY
RLR07C1133FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1133FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1133FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1133FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1133FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1133FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1133FSBSL
BOX ABS TRN GRAY 4.94"L X 2.75"W datasheet.pdf
FILTER LINE 20UH 2A VERTICAL datasheet.pdf
CONN CMC TERM FEMALE GOLD TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HDR 111POS 2.54MM T/H datasheet.pdf