Vishay/Dale RLR07C1153FPRE6
RLR07C1153FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1153FPRE6
Brief Description
RES 115K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1153FPRE6.pdf
Availability of RLR07C1153FPRE6
QUANTITY
RLR07C1153FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1153FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C1153FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1153FPRE6
Related LinksRLR07C1, RLR07C1153FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1153FPRE6 Details Description
Related parts for RLR07C1153FPRE6
IC OPAMP CFA 715MHZ 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 900VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CA 2.0MM RISER XG AQUA LC DUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 259W datasheet.pdf