Vishay/Dale RLR07C12R4FSBSL
RLR07C12R4FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C12R4FSBSL
Brief Description
RES 12.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C12R4FSBSL.pdf
Availability of RLR07C12R4FSBSL
QUANTITY
RLR07C12R4FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C12R4FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C12R4FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C12R4FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C12R4FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C12R4FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C12R4FSBSL
FIXED IND 6.8NH 300MA 300 MOHM datasheet.pdf
LED 3MM QUAD 5V RED PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
DISPLAY 468NM BLU 1DIG 0.8" SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf