Vishay/Dale RLR07C1300GRRSL
RLR07C1300GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1300GRRSL
Brief Description
RES 130 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1300GRRSL.pdf
Availability of RLR07C1300GRRSL
QUANTITY
RLR07C1300GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1300GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1300GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1300GRRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1300GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1300GRRSL Details Description
Related parts for RLR07C1300GRRSL
DIODE ZENER 27V 150MW EMD2 datasheet.pdf