Vishay/Dale RLR07C1301GSR36
RLR07C1301GSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1301GSR36
Brief Description
RES 1.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1301GSR36.pdf
Availability of RLR07C1301GSR36
QUANTITY
RLR07C1301GSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1301GSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C1301GSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1301GSR36
Related LinksRLR07C1, RLR07C1301GSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1301GSR36 Details Description
Related parts for RLR07C1301GSR36
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT CARD datasheet.pdf
DUST CAP FOR LIGHTRAY MPX CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
TRANS RF N-CH 320W 30V datasheet.pdf
FIXED IND 7.3NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf