Vishay/Dale RLR07C1332FRBSL
RLR07C1332FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1332FRBSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1332FRBSL.pdf
Availability of RLR07C1332FRBSL
QUANTITY
RLR07C1332FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1332FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1332FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1332FRBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1332FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1332FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C1332FRBSL
CAP TANT 4.7UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 300MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 15W datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf