Vishay/Dale RLR07C1333FRR36
RLR07C1333FRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1333FRR36
Brief Description
RES 133K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1333FRR36.pdf
Availability of RLR07C1333FRR36
QUANTITY
RLR07C1333FRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1333FRR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C1333FRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1333FRR36
Related LinksRLR07C1, RLR07C1333FRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1333FRR36 Details Description
Related parts for RLR07C1333FRR36
CONN SPLICE LINE 10-22AWG .250 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 995UH SMD datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC COUNTER DECADE 4BIT 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC P600 datasheet.pdf
TRIMMER 47K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 42"L X 36"W datasheet.pdf
DIODE STD REC 600V 100A 3PH datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 15C P 18" WHT JACKS NI datasheet.pdf