Vishay/Dale RLR07C1373FSRE6
RLR07C1373FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1373FSRE6
Brief Description
RES 137K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1373FSRE6.pdf
Availability of RLR07C1373FSRE6
QUANTITY
RLR07C1373FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1373FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C1373FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1373FSRE6
Related LinksRLR07C1, RLR07C1373FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1373FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C1373FSRE6
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
K60706C datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 186MA 2.44 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
ULTRAFIT VERT 15 AU PLATED BLK datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf