Vishay/Dale RLR07C1433FSRSL
RLR07C1433FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1433FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 143K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1433FSRSL.pdf
Availability of RLR07C1433FSRSL
QUANTITY
RLR07C1433FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1433FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1433FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1433FSRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1433FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1433FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C1433FSRSL
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 270 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 65KBIT 8DIP datasheet.pdf
IC ADC 18BIT W/SRL INTRFC 24SOIC datasheet.pdf
LIGHT ENG SPOT 1W GREEN W/HOLDER datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 64-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 100A datasheet.pdf