Vishay/Dale RLR07C1434FRRE6
RLR07C1434FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1434FRRE6
Brief Description
RES 1.43M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1434FRRE6.pdf
Availability of RLR07C1434FRRE6
QUANTITY
RLR07C1434FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1434FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C1434FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1434FRRE6
Related LinksRLR07C1, RLR07C1434FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1434FRRE6 Details Description
Related parts for RLR07C1434FRRE6
VARISTOR 162V 1.2KA ENCASED datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 25V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
FUSE IND T-DELAY .600A 600VAC/DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 75.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC SLOTTED HDR ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf