Vishay/Dale RLR07C1473FRRE6
RLR07C1473FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1473FRRE6
Brief Description
RES 147K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1473FRRE6.pdf
Availability of RLR07C1473FRRE6
QUANTITY
RLR07C1473FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1473FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C1473FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1473FRRE6
Related LinksRLR07C1, RLR07C1473FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1473FRRE6 Details Description
Related parts for RLR07C1473FRRE6
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM SMD AU 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CABLE HANDYLINK MALE,RA-MALE,RA datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf